Nie wszyscy pamiętają, że ciągle dostępna jest bardzo korzystna oferta dla użytkowników RedBullMobile na Kartę. Posiadając odpowiednią taryfę możemy co 30 dni aktywować sobie Darmowy Internet LTE. Daje nam to gwarantowany pakiet 100 GB, a jeżeli operator ograniczy nam prędkość, to będzie to 2 Mbit/s. Taka specjalna oferta działa tylko w zasięgu macierzystej sieci LTE operatora Play.
Ofertę tę opisywałem na blogu po raz pierwszy w marcu 2014, jako alternatywę dla Aero2. Było to jeszcze przed niesławnym wprowadzeniem kodów CAPTCHA w BDI. Początkowo oferta była dostępna także Play Online na Kartę, jednak z czasem operator zlikwidował tę usługę w tych taryfach na początku 2015, ale pozostawił ją w dwóch taryfach RedBullMobile.
Postanowiłem przypomnieć tę ofertę, gdyż od kilku miesięcy sam z niej korzystam regularnie, a dzięki zmianom w innych ofertach Play pojawiły się nowe ciekawe możliwości związane z RBM DIL (tak w skrócie nazywam tę ofertę).
Czytaj dalej…
[Artykuł sponsorowany] Każdego z nas dopada w końcu ten problem: czas kupić nowy telefon. Stary mógł się popsuć, dziecko stłukło ekran, pada bateria, albo w porównaniu ze znajomymi nasz telefon wygląda jakoś tak niedzisiejszo.
I wtedy często pytamy się kogoś bardziej doświadczonego – co wybrać? Jako pierwsze pada zwykle pytanie o budżet, jaki chcemy przeznaczyć na telefon. Ja bardzo często jestem proszony o tego typu porady i… coraz częściej okazuje się, że mamy w zasadzie do wyboru dwie drogi: telefony tanie, ale spełniające swoje główne zadanie, albo wybór urządzenia z górnej półki: smartfona premium.
Czytaj dalej…
Od kilku dni użytkownicy pakietów płatnych Aero2 otrzymują od operatora informacje o zmniejszeniu oferty pakietów Aero Max. Zaktualizowana oferta wejdzie w życie 19 października 2015.
Pod nóż idą pakiety Aero Max 3 (pakiet 3 GB ważny 30 dni) oraz Aero Max 10 (pakiet 10 GB ważny 60 dni).
W ten sposób z 5 pakietów Max oferta zostanie uproszczona do jedynie 3, przez co stanie się nieco czytelniejsza, choć jednocześnie mniej elastyczna.
Czytaj dalej…
Aero2 powróciło z ukrycia ze swoją stroną w najważniejszym serwisie społecznościowym, jakim pozostaje Facebook. Wygląda na to, że zupełnie to przeoczyłem, a fanpage Aero2 działa już w najlepsze od początku sierpnia i cały czas się rozwija.
Ciekawostek jest kilka. Po pierwsze fanpage powrócił pod ostatnim adresem, pod jakim był dostępny. Zachowane zostały polubienia, więc nie jest to strona utworzona od nowa, a tylko powrót starej z ukrycia. Jednak mimo to cała stara treść została skasowana.
Zobaczmy jak to teraz wygląda.
Czytaj dalej…
Od zawsze wokół Bezpłatnego Dostępu do Internetu realizowanego przez Aero2 pojawiają się plotki i opowieści, że użytkownicy BDI są traktowani jak piąta kula u nogi. O ile w przypadku początków ze spowolnionym wydawaniem kart SIM, problemami z zamawianiem i ograniczonym zasięgiem było to uzasadnione, o tyle w kwestiach technicznych nie można było wiele zarzucić operatorowi, może poza słynną blokadą TS-11 na poziomie karty SIM, z której ostatecznie Aero2 wycofało się poprzez wielką wymianę kart SIM.
Jednak sytuacja użytkowników usługi bezpłatna pogorszyła się znacząco w kwietniu 2014, gdy wprowadzone zostały kody CAPTCHA. Od tej chwili niepłacący faktycznie poczuli, że są gorsi. Popularność usługi spadła, jednak nadal wiele osób korzystało z BDI, zwłaszcza po rozwiązaniu problemów trapiących system CAPTCHA.
Jednak coś zaczęło się dziać na przełomie czerwca i lipca 2015, gdy niektórzy korzystający z BDI, zwłaszcza z wolniejszymi modemami niższych kategorii, zaczęła raportować dziwne przywieszenia transmisji. Po różnych próbach okazało się, że pomaga tutaj zastosowanie modemów spełniających wymagania techniczne operatora, czyli co najmniej kategorii 10, np. zalecanego często Huawei E3131s-2, który jest modemem kategorii 14. Jednak i to nie rozwiązywało całkiem problemu, gdyż pojawią się one także wśród użytkowników modemów wyższych kategorii (choć zauważalnie rzadziej).
Pod artykułem dotyczącym powyższego problemu pojawiły się przypuszczenia, że użytkownicy BDI są wyróżnianie przez operatora, jako użytkownicy gorzej traktowani od klientów płacących za usługi. Po uzyskaniu dostępu do informacji diagnostycznych związanych z zarządzaniem przepustowością i wydajnością sieci (QoS) udało mi się wreszcie precyzyjnie ustalić, w jaki sposób to się odbywa.